قوانین بازی

قوانین بازی بخشی از شرایط و ضوابط را تشکیل می‌دهند. در صورت اعمال مسدودیت یا جهت بررسی فعالیت های مجاز و غیرمجاز نیز باید به  شرایط و ضوابط و بخصوص بخش 11 آن رجوع نمایید.

تلاش در جهت دور زدن قوانین بازی به عنوان تخطی از قوانین بازی تلقی می‌شود و مجازات مقتضی اعمال می‌گردد. برای بازیکنانی که مایل به حذف حساب خود یا در جریان انجام این کار هستند نیز همچنان کلیه قوانین بازی قابل اعمال می‌باشد.

 • بخش 1. اکانت
  • بخش 1.1 هریک از بازیکنان مجاز به داشتن و بازی کردن با تنها یک اکانت در هر سرور از بازی تراوین هستند. داشتن هرگونه اکانت دیگری در همان سرور تخلف محسوب می شود با اکانت باید صرفاً به هدف منافع خاص آن اکانت بازی کرد. اکانتهایی که صرفاً به نفع اکانتهای دیگر وجود داشته باشند یا مالتی باشند و یا برای تولید منابع و ارسال به دیگران بازیکنان فعال هستند، ممکن است برای همیشه بسته شوند.
  • بخش 1.2 دارنده اکانت همان شخصی است که آدرس ایمیلش با آن اکانت مرتبط شده است. اگر مایل به تغییر آدرس ایمیل مرتبط هستید، این کار را می‌توانید در اکانت خود (پروفایل-> اکانت) با استفاده از گزینه «تغییر آدرس ایمیل» انجام دهید. در موارد مشکوک، ممکن است از بازیکن درخواست شود که با آدرس ایمیل ثبت‌شده حساب خود ایمیلی به بخش پشتیبانی بنویسد تا محرز گردد که بازیکن همان شخص دارنده اکانت است. هیچ یک از اعضای تیم «تراوین: نسخه افسانه‌ها» به هیچ وجه تقاضای رمز عبورتان را نخواهند کرد.
  • بخش 1.3 اشتراک‌گذاری رمز عبور اکانتها مجاز نیست. اشتراک گذاری رمز اکانت خود کاربر یا کاربر دیگری به هر نحوی مجاز نیست و شامل جریمه سنگین می شود. اشتراک گذاری رمز اکانت توسط جانشین باعث جریمه شدن جانشین و صاحب اکانت و کلیه اکانتهایی خواهد شد که رمز را دریافت کرده اند، و مسئولیت اینکار به طور کلی با صاحب اکانت خواهد بود. و هر گونه ادعای هک، لاگین غیر مجاز و خسارت های وارده از محل این اتفاق بر عهده صاحب اکانت خواهد بود. اکانتهای ثبت نام شده با ایمیل های موقت بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد، خرید و فروش اکانت، خرید و فروش منابع، طلا، نیرو و هر المانی که داخل بازی تراوین وجود دارد، مجاز نمی باشد و برای هر دو طرف، جریمه سنگین و یا حذف اکانت را در پی خواهد داشت.

   اکانتهایی که از طریق «عملکرد جانشین» متصل هستند یا از روی یک رایانه با آنها بازی می‌شود، نمی‌توانند مشترکاً از یک رمز عبور یکسان استفاده کنند. شرکت تراوین بابت خسارات وارده به اکانت از سوی شخصی که رمز عبور اکانت را دریافت کرده است، غرامتی به دارنده اکانت پرداخت نخواهد کرد و مسئولیت کامل اکانت بر عهده صاحب اکانت است.
  • بخش 1.4 برای اکانتهای غیرفعال، اکانت را نمی‌توان زودتر از هفت روز پس از آخرین ورود حذف کرد.
  • بخش 1.5 سیستم معرفی- در صورت سوء استفاده از سیستم معرفی (مثلاً با ایجاد چند اکانت همزمان و نقض بخش 1.1)، هم اشخاص معرفی شده و هم معرفی کننده ممکن است مسئول شناخته شده و مورد مجازات قرار گیرند.

 • بخش 2. جانشین‌گذاری و استفاده از یک رایانه یکسان
  • بخش 2.1 هر بازیکن می‌تواند حداکثر دو جانشین قرار دهد تا اکانت را در دست بگیرند و استفاده از یک کامپیوتر برای دو اکانت مجاز نیست و شامل جریمه خواهد شد. جانشینان باید با در نظر گرفتن منافع محض اکانتی که جانشین آن هستند با آن بازی کنند. سوء استفاده از این عملکرد مشمول مجازات می‌باشد. جانشین اکانت باید با استفاده از عملکرد جانشین‌گذاری داخل خود بازی، وظیفه جانشینی اکانت را انجام دهند. رمز عبور اکانت نباید به جانشین داده شود. در صورتی که این اتفاق بیافتند، کل مسئولیت اکانت بر عهده صاحب اکانت است.

   شرکت تراوین غرامتی بابت خسارات وارده از سوی جانشین پرداخت نمی‌کند. خود دارنده اکانت مسئولیت کامل فعالیت‌های جانشینان اکانتش را بر عهده خواهد داشت. در صورتی که جانشین از قوانین بازی «تراوین» یا شرایط و ضوابط آن تخطی کند، هم خود دارنده اکانت و هم جانشین مشمول مجازات خواهند بود.

 • بخش 3. استفاده از برنامه‌ها و سرویس های غیر مجاز

 • برای بازی «نراوین»، باید از مرورگری دستکاری‌نشده و معمولی استفاده کرد. استفاده از اسکریپ‌ها، کدها و ابزارها یا ربات‌های نرم افزاری برای خودکارسازی اقدامات مربوط به اکانت بازی تراوین یا شبیه‌سازی ویژگی‌های داخل بازی ممنوع می‌باشد. و استفاده در هر مقیاس و هر نوعی مجاز نیست و شامل جریمه سنگین یا حذف اکانت خواهد شد.

 • بخش 4. خطاها و باگ های بازی تراوین

 • از خطاهای بازی نمی‌توان به نفع یک اکانت استفاده سوء کرد، بلکه این خطاها باید به تیم پشتیبانی گزارش داده شوند. سوء استفاده از هرگونه خطا و باگ در بازی تراوین مشمول مجازات خواهد بود.

 • بخش 5. خرید/فروش اکانتها

 • خرید یا فروش اکانتها، منابع، نیروها، دهکده ها، کتیبه ها، طلا، نقره، و هر گونه المان دیگر در بازی تراوین یا خدمات ارائه‌شده از سوی اشخاص ثالث به هر نحوی که به بازی تراوین مربوط شود ممنوع می‌باشد. و هر دو طرف شامل جریمه سنگین و یا حذف اکانت خواهند شد. اگر اکانتی بدون دلیل موجه، یکی از موارد فوق را از کاربران دیگر دریافت کند باید بلافاصله آنها را برگشت بزند، در غیراینصورت به عنوان خرید غیر مجاز المان های بازی، جریمه خواهد شد. همچنین شرکت تراوین و کلیه همکاران و نمایندگی های آن در سراسر دنیا حق شکایت رسمی در دادگاه های آن کشور از افرادی که این تخلف ها را انجام دهند را برای خود محفوظ می دارند. واگذاری اکانت ها به هر نحوی مجاز نیست. و اکانت خریدار و فروشنده برای همیشه مسدود خواهند شد.

 • بخش 6. ادب و نزاکت
  • بخش 6.1 بازیکنان موظف هستند با رعایت ادب با هم ارتباط برقرار کنند. همچنین نامه نگاری آنها با مالتی هانترها و مدیران تراوین باید مودبانه باشد، در غیر اینصورت شامل جریمه خواهند شد.
  • بخش 6.2 اسم پروفایل، نام دهکده، اتحادها یا سایر محتواهای نامناسب بدون هشدار قبلی توسط مولتی هانترها قابل ویرایش است. . صاحب اکانت نیز جریمه خواهد شد. اتحادهایی که دارای نام‌ها و یا محتواهای نامناسب در پروفایل خود، انجمن‌های عمومی یا هرگونه مکان عمومی دیگر باشند در صورت مشاهده حذف خواهند شد.
  • بخش 6.3 این اعمال اکیداً در تمام بخش های بازی و انجمن تراوین ممنوع هستند: ادبیات مورد استفاده زشت به هر نوعی که، توهین‌آمیز، جنسیتی، نژادپرستانه یا ضد دینی؛ رفتار ناشایست نسبت به مذهب، نژاد، ملیت، جنسیت، گروه سنی یا گرایش جنسی باشد یا تهدید دیگر بازیکنان به هر شکلی (کل کل داخل بازی شامل این قانون نیست) تهدید کارمندان شرکت تراوین به هر نحوی؛ پیشنهاد رشوه به هر شکلی، جعل هویت اعضا شرکت تراوین و یا ادعای همکاری با آنها، فحش و ناسزا به اعضا شرکت تراوین و دیراگ بازیکنان
  • بخش 6.4 بازی باید از سیاست‌ها و اعتقادات مذهبی و باورهای قومی و فرهنگی دنیای واقعی دور نگه داشته شود. بازیکنان اجازه تحمیل این موارد به هر نحوی به دیگران بازیکنان یا مدیران بازی را ندارند.
  • بخش 6.5 انتشار و نمایش مطالب نامناسب سیاسی، مدهبی، جنسی در تمام بخش های بازی و انجمن تراوین ممنوع می‌باشد.
  • بخش 6.6 پیام‌های داخل بازی صرفاً با رضایت هر دو طرف قابل انتشار می‌باشد. انتشار پیام‌ها یا ایمیل‌های تیم «تراوین»به طور کامل ممنوع است، مگر با رضایت صریح تیم تراوین.
  • بخش 6.7 هرگونه تبلیغات به هر نحوی شامل نرم افزار، وب سایت و محصولات و خدمات دیگر که به بازی تراوین مرتبط باشند یا نباشید با هر روش و نوعی به طور کلی غیرمجاز می‌باشد. اکانت متخلف جریمه سنگین و یا حذف خواهد شد.

 • بخش7. جریمه ها
  • بخش 7.1 در صورت نقض قوانین بازی یا شرایط و ضوابط، اکانت بسته می‌شود و با اعمال جریمه مطابق با تخلف صورت‌گرفته، آن اکانت در صورت صلاح دید مدیران و کارمندان شرکت تراوین قابل آزادسازی خواهد بود. نام‌های نامناسب برای اکانت ها شاید بدون اطلاع قبلی تغییر کنند، و صاحب اکانت شامل جریمه خواهد شد. هرگونه زیان در زمان مسدود بودن اکانت، از جمله «حساب‌های پلاس» و طلا، از طرف شرکت تراوین جبران نخواهد شد. صرف نظر از وضعیت طلای بازیکنان و میزان خرید آنها در بازی، با تمامی کاربران به مساوات رفتار می‌شود.
  • بخش 7.2 در رابطه با مسدود شدن اکانتها، چنانچه بازیکنی از تصمیمات هریک از مولتی هانترها ناراضی باشد، فقط باید از طریق پیام‌های داخل برنامه با مولتی هانترها یا با مدیر بازی (admin@travian.ir) با مولتی هانترها بحث و گفتگو کند. ارتباط به هر نحوی و هر شکل دیگر مجاز خارج از بازی تراوین نیست. در خصوص مسدود شدن و حذف شدن اکانت ها و پیامدهای آنها نباید در حضور عموم صحبت کرد. تیم «تراوین» اطلاعات مربوط به مسدود شدن اکانت ها را برای اشخاصی به‌جز شخص یا اشخاص ذیربط فاش نمی‌کند.
  • بخش 7.3 اکانتهای مالتی در سرورهای با سرعت بالا (اسپید) یا حساب‌های مالتی با جمعیتی کمتر از هزار نفر در همه سرورها، ممکن است بدون مسدودسازی/هشدار قبلی حذف شوند.

 • بخش 8. بند تغییر و اصلاح قوانین
  • بخش 8.1 حق تغییر قوانین در هر زمان برای شرکت تراوین محفوظ است.
  • بخش 8.2 اگر هریک از مقررات بازی بی‌اعتبار یا بی‌اثر شوند، این امر روی اعتبار سایر مقررات تأثیری نخواهد گذاشت. شرکت تراوین متعهد است که مقررات بی‌اثر را در اسرع وقت با مقررات جدید جایگزین کند.